top of page

Vše o prodlužování vlasů: Jak pečovat o prameny a jak si vybrat ten správný culík?


Prodlužování vlasů v posledních letech rychle roste na popularitě, kvalitními vlasy se totiž kromě samotného prodloužení vlastních pramenů dá mimo jiné zahustit účes a dodat mu tak nový a plnější vzhled. Prodlužovat se dá několika různými technikami, které se v mnoha ohledech liší – rozdíly jsou například ve vhodnosti pro jednotlivé typy vlasů, nenápadnosti spojů nebo šetrnosti k vlasu. V tomto článku vás seznámíme s jednotlivými postupy, poradíme vám, jak si vybrat ten správný culík a techniku nasazení, a na závěr vám dáme několik tipů, jak o nasazené prameny pečovat.


Prodlužování na tři způsoby


V salonu Daniel Black se specializujeme na tři nejšetrnější a nejspolehlivější techniky nasazování vlasů. Pracujeme výhradně s kvalitními evropskými vlasy, které odebíráme

od prověřených dodavatelů ze zahraničí i Česka. Konkrétně se jedná o metody keratin, ultrazvuk a nanopásky.


Keratin


V rámci této metody se k připevnění vlasových pramenů používá speciální, teplem rozpustné lepidlo. Spoje jsou malé, nenápadné a nejsou vidět v culíku, velikost jednotlivých pramenů se dá navíc přizpůsobit vašim potřebám. Spoje je třeba posouvat vždy po třech měsících,

s každou obnovou se pak pramen zkrátí přibližně o jeden až dva centimetry. Tato technika není vodná pro velmi jemné vlasy, jelikož v takovém případě hrozí při nasazování pramenů lehké mechanické poškození.

prodloužení vlasů praha

Ultrazvuk


Ultrazvuk neboli „keratin za studena“ je nejšetrnější z pramínkových metod. Pracuje se zde se speciálním přístrojem, který využívá ultrasonickou vlnu k povolení keratinového spoje a připevnění pramenu k vlasům. Prameny se s každou obnovou stejně jako v případě „keratinu za tepla“ zkrátí zhruba o jeden až dva centimetry, spoje je taktéž třeba posouvat jednou za tři měsíce. Tato metoda je vhodná pro všechny typy vlasů.Nanopásky


Nanopásky jsou nejšetrnější a zároveň nejrychlejší technikou nasazování vlasů vůbec, a to zejména z toho důvodu, že metoda nevyžaduje žádné použití tepla. Prameny jsou pohodlné na hlavě, netlačí a vytváří celistvý dojem v délkách. Pásky je třeba obnovovat každé dva měsíce, přičemž pramínky se při posunu nezkracují.Jak vybrat ten správný culík?


Před samotným nasazením pramenů vás u nás čeká bezplatná individuální konzultace

s kadeřníkem. Odborník vám poradí s výběrem správné techniky a samotného culíku, přičemž zohlední kvalitu a typ vašich vlasů a požadovaný výsledek. Nasazované prameny musí mít stejnou strukturu jako vlasy klientky, důraz se zároveň klade i na podobnou vlnitost. Počet pramínků se pak odvíjí od hustoty vašich přirozených vlasů.


Vybrat si u nás můžete kromě standardních culíků i vlasy panenské, jež mají nejdelší životnost, jsou velmi jemné, lesklé, nebarvené ani jinak chemicky zpracovávané. Panenské vlasy ovšem na rozdíl od vlasů standardních nevyhovují každé klientce.


Jak o vlasy po prodloužení pečovat?


Vlasy po prodloužení vyžadují speciální péči, která se navíc v určitých ohledech liší v závislosti na použité technice nasazení. Základem je používat profesionální kosmetiku určenou přesně pro váš typ vlasů, vlasy je dále nutné pravidelně pročesávat, a to přes spoje od kořínků

po konečky za použití kartáče, jenž je na to určený.


Vlasy umývejte výhradně v záklonu a po každém umytí je pečlivě vyfoukejte fénem, aby nezůstávaly dlouho mokré. Z vlasů a vlasové pokožky vždy pečlivě vymyjte veškerý šampon. Prameny nečesejte za mokra a před každou tepelnou úpravou použijte produkt chránící před termopoškozením. Na noc vlasy spínejte do volného copu nebo culíku.

mytí hlavy

Nanopásky mají v souvislosti s péčí určitá svá specifika, jimiž se odlišují od pramínkových metod. Na pásky například nesmí přijít nic mastného, nenanášejte k nim proto žádné oleje, masky ani kondicionéry. Na vlasy v délkách mastné produkty používat můžete. V místě nasazení nanopásek se dále nesmí dobarvovat odrosty.


Po prodloužení vlasů může dojít k lehkému podráždění pokožky, nasazené prameny vás mohou mírně tahat, obojí ovšem odezní zhruba po třech dnech. V rámci péče o vlasy na ně pravidelně aplikujte masku, a to nejlépe jednou týdně.


Na konzultaci prodloužení vlasů se můžete objednat zde.

bottom of page