top of page

Sport a vlasy: Co dodržovat a čemu se vyvarovat?

Mnoho žen plánuje své sportovní aktivity tak, aby korespondovaly s “mycími dny”, přizpůsobovat svůj kalendář vlasové péči přitom není třeba. Ačkoli je nutné pečlivě dbát na zdraví vlasové pokožky a pramenů a vyvarovat se tak chybám, které by mohly vést k až katastrofickým výsledkům, sportovat můžete klidně každý den a vlasy si mýt jen dvakrát nebo třikrát týdně. Stačí se řídit následujícími tipy.

daniel black sport vlasy culíky praha

Co dělat:


Správné mytí:

Ideální je vlasy umývat párkrát týdně pečující kosmetikou doporučenou odborníkem, pokud ovšem trváte na každodenním mytí, pečující šampony aplikujte maximálně každý třetí den. Zbylé dny používejte lehčí a objemovou kosmetiku - v rámci značky Redken je nejvhodnější řada Amino Mint, Volume a případně Color Extend Magnetics.


Pokud si zvolíte vhodnější variantu a vlasy si nebudete mýt denně, zpocenou vlasovou pokožku můžete částečně vysušit jemným přikládáním savého ručníku či případně papírových utěrek, které nezanechávají zbytky.


Prevence pocení:

Kvalitní suchý šampon dokáže divy. Konkrétně doporučujeme Deep Clean Dry Shampoo od značky Redken, jenž díky svému pudrovému složení z vlasů a vlasové pokožky absorbuje přebytečný maz, dále odstraní nečistoty i zápach a vlasům dodá lehký objem.


Mnoho žen je zvyklých suché šampony aplikovat okamžitě po sportu, lepším krokem je ovšem aplikace před samotnou fyzickou aktivitou. Takto se dá snadno předejít intenzivnímu pocení vlasové pokožky a usnadnit si následnou práci.


Prevence poškození:

Pevné vysoké culíky se na sportovištích dávno staly standardem, silné utahování vlasů přitom jen vede k jejich poškození. Vlasy se v místě upevnění gumičky lámou a u kořínků se mohou dokonce vytrhat. Mnohem bezpečnější jsou povolené drdoly, volnější culíky a jemně zapletené copy zabezpečené hedvábnou či saténovou gumičkou.


Pozor dávejte na volné ofiny. Pokožka čela se pod vlasy zbytečně moc potí, což způsobuje podráždění a akné. Lepším řešením, než ofiny nechávat neuvázané, je vlasy připevnit sponkami či skřipečky po stranách hlavy a držet je tak od obličeje.


,,Pozor na kšiltovky a utažené culíky!”

Co nedělat:


Česání:

Vlasy okamžitě po sportu nečesejte klasickými kartáči nebo hřebeny, využijte místo toho oblíbený Tangle Teezer s měkčími a ohybnějšími štětinami.


Pokrývky hlavy:

Na zpocené vlasové pokožce se množí mikroby a potenciální plísně, vyvarujte se proto v průběhu sportu i po něm jakýmkoli pokrývkám hlavy. Ať už jde o kšiltovky, klasické čepice nebo šátky, pokrývky hlavy vytváří ideální prostředí pro množení nežádoucích organismů a způsobují intenzivnější pocení.


Několikahodinové svazování:

Po ukončení fyzické aktivity dál nenoste vlasy uvázané, místo toho je rozpusťte a nechte vlasovou pokožku dýchat. I takto podpoříte rychlejší schnutí na vzduchu.bottom of page