top of page

Proteinová řada Extreme: Jaké má výhody a na co si dát pozor?


Řada Extreme značky Redken je skvělým domácím pomocníkem pro ženy se zesvětlovanými nebo jinak chemicky poškozenými vlasy, ovšem v tomto případě je třeba se řídit zlatým

pravidlem “Všeho moc škodí”. Jedná se o koncentrovanou proteinovou péči s pouze minimálním poměrem vody, není tedy vhodné používat všechny produkty řady, nýbrž vybraný produkt doplnit o intenzivní hydratační kúru.

redken extreme daniel black praha vinohrady ošetření vlasů

Tato kosmetika obsahuje komplex proteinů, díky němuž pomáhá vyspravit poškozené oblasti vlasu, vlasům navrací pevnost, obnovuje poničená vlasová vlákna a navrací účesu přirozený lesk. Produkty dále vlasy vyhlazují, posilují, dodávají jim pružnost, usnadňují rozčesávání a díky obsaženému argininu stimulují pokožku hlavy.


,,Nadbytek proteinu vede k lámání vlasu.”

Řada svou koncentrovaností dokáže snadno změnit poměr dodávané hydratace a proteinu, je proto třeba produkty používat na základě instrukcí specialisty. “Přeproteinování” totiž vede ke křehnutí vlasu a jeho následnému lámání, kterému se dá snadno zabránit doplněním právě hydratační složky. Řadu je možné kombinovat s ostatními produkty značky.


Základní složky produktů Extreme

daniel black redken eextreme eshop ošetření vinohrady praha blond kosmetika

Mezi nejdůležitější složku produktů patří komplex proteinů RCT (Root - kořínek, Core - střed, Tip - koneček), který pečuje o všechny zóny vlasového vlákna a zajišťuje tak cílenou péči od kořínků až po konečky. Obsaženy jsou dále ceramidy, tedy lipidy zodpovídající za vystavování vlasu, posílení vlasového vlákna a jeho ochranu před poškozením.


Nechybí zde ani sójový protein, jenž vylepšuje strukturu vlasu a uzamyká v něm vlhkost, arginin zajišťující stimulaci pokožky a sepicap (vyživující vlasový “koktejl” s vysokým obsahem aminokyselin a látek tvořících keratin) pro obnovení vzhledu konečků. Řada Extreme dále pracuje s mastnou kyselinou 18-MEA, která udržuje přirozený lesk vlasů.bottom of page