top of page

Jak pečovat o vlasy v létě? Pozor na gumičky a chlor!


daniel black salon

Vlasům v létě hrozí rozsáhlé poškození, přímé slunce a teplo způsobují vysušení, lámání, křehnutí vlasů a změny v jejich barvě. Během prázdninového období a při pobytu v tropických destinacích je proto nutné dodržovat hned několik zásad, aby se riziko poničení vlasů snížilo na minimum.

pexels daniel black praha vinohrady léto péče o vlasy v létě 2023

Efektivní ochranu před UV zářením zajišťuje bezoplachová péče One United značky Redken. Tu je třeba aplikovat pravidelně v rámci standardní prevence plus vždy po plavání v bazénu, moři, řece nebo rybníce. V takovém případě doporučujeme z vlasů okamžitě pečlivě vymýt zanesenou vodu a špínu, aplikovat zmíněnou kúru nebo péči nahradit kvalitním kondicionérem. Vlasům je dále potřeba v teplých měsících dodávat hydrataci a protein v přesném poměru - související produkty určuje odborník na základě individuálních potřeb.


“Vlasy chraňte před spálením za pomoci kvalitní pokrývky hlavy.”

Vlasy jsou v létě extrémně náchylné na mechanické poškození, které často způsobují obyčejné gumičky a řetízky. Vlasy na krku jsou při vedrech zpocené, kvůli čemuž se při nošení řetízku zvyšuje riziko jejich potrhání - ke stejnému poničení může dojít i v důsledku přílišného utažení gumičky. Zároveň nedoporučujeme před dlouhým pobytem na slunci používat jakékoli vlasové oleje.

daniel black salon praha vinohrady péče o vlasy v létě moře čištění vlasů pexels

Barvu vlasů dokáže velmi snadno zničit kromě samotného sluníčka obyčejný chlor ve vodě - přítomná modrá skalice rychle přemění blonďaté odstíny na zelené. Po létě je i proto vždy nutné navštívit specialistu a vlasy si nechat vyčistit. Salon Daniel Black k hloubkovému čištění využívá ověřenou vlasovou péči Malibu C.


bottom of page